I kolejny jacht, któremu przyglądamy się przygotowując się do rodzinnego rejsu dookoła świata.

Tym razem jest to Hanse 675. Nie da się ukryć, że jachty z serii Hanse cieszą się naszym największym zainteresowaniem, a Hanse 675 to absolutny faworyt.

675 to jednostka ekskluzywna i luksusowa, a za kwotę ponad miliona euro można by kupić co najmniej 2 – 3 jachty o porównywalnej wielkości i użyteczności.

Z drugiej jednak strony wysoka cena przekłada się na maksymalny komfort i bezpieczeństwo, a w rejsie rodzinnym, który ma potrwać co najmniej 3 lata te dwa kryteria są absolutnie najważniejsze.

Co  jeszcze oferuje nam Hanse 675?

Projektanci Judel & Vrolijk Co. i Hanse Yachts zastosowali sprawdzone i bardzo udane rozwiązania z poprzednich udanych modeli, takich jak Hanse 575 i Hanse 630e.

Dzięki temu Hanse 675 ma płaski, harmonijny i elegancki pokład pokryty drewnem tekowym z dużą ilością włazów, okien i świetlików.

Wszędzie króluje przestrzeń!

Długość kadłuba to nieco ponad 20 m, a szerokość prawie 6 m – miejsca zatem jest naprawdę duuuuużo. Dla mnie osobiście jest to szalenie ważne. Nie lubię długiego żeglowania mając do dyspozycji ciasne wnętrza z perspektywa „gniecenia” się w nich kilku osób.

Ważne jest także to, że płynie z nami Marcelinka, które w chwili startu będzie miała około 5 – 6 lat. Dla niej odpowiednio duża ilość miejsca jest równie ważna.

Przy kilku możliwych wariantach konfiguracji wnętrza (od 3 do 5 kabin) ilość osób jaka może komfortowo żeglować to aż 10.

Automatyka

Kolejna istotna kwestia – jacht jest mocno zautomatyzowany. Na dobrą sprawę może go prowadzić tylko jedna osoba co przekłada się nie tylko na wygodę, ale także poczucie bezpieczeństwa.

Oczywiście można tutaj zadać sobie pytanie „a co jeśli automatyka zawiedzie?”. Ano nic wielkiego, Hanse 675 obywa się także bez automatyki.

Trwałość

Zastosowanie materiałów bardzo wysokiej jakości co gwarantuje nawet bardzo intensywne użytkowanie jachtu przez wiele, wiele lat bez pogorszenia komfortu i bezpieczeństwa.

Wisienką na torcie jest rufowy „garaż”, w którym dokuje niewielki, ale bardzo użyteczny Zodiak.

Już wkrótce będziemy testować w praktyce opisywany Hanse 675 i wówczas nie omieszkamy podzielić się naszymi wrażeniami.

Dla zainteresowanych link do strony ze zdjęciami i danymi technicznymi jachtu:
http://hanseyacht.pl/index.php/jacht/hanse-675/ , a na poniższym video możesz obejrzeć Hanse 675 z wszelkimi, cieszącymi oko, szczegółami: 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię